Ochrona firmy

Ochrona firmy to bardzo ważna kwestia. Dotyczy to przede wszystkim siedzib firm, które przechowują tam majątek o dużej wartości, np. maszyny przemysłowe czy zaawansowaną aparaturę. Jak zatem chronić firmę przed kradzieżą czy zniszczeniem?

Podstawowa zasada to wykupienie dobrego pakietu ubezpieczeń firmowego mienia od włamań, kradzieży, pożarów, powodzi, podpaleń itp. od wiarygodnego ubezpieczyciela. To jednak oczywiście nie wszystko, co możemy, a często musimy zrobić, żeby chronić nasze mienie.

Podstawową sprawą wydaje się montaż alarmów przeciwpożarowych i antywłamaniowych na terenie przedsiębiorstwa. Należy też zainstalować całodobowy monitoring, czyli po prostu kamery przemysłowe przy wejściu do firmy, jak i w innych miejscach na zewnątrz i w środku budynku.

Alarmy to jednak nie wszystko – trzeba zamontować drzwi antywłamaniowe z profesjonalnymi zamkami, a w oknach żaluzje antywłamaniowe. Bez tego prawdopodobnie żaden ubezpieczyciel nie uzna naszych racji. Podobnie ma się sprawa z wnętrzem budynku – należy zamontować solidne zamki w poszczególnych drzwiach, a kluczowe pomieszczenia wyposażyć w sejfy i szafy pancerne na cenne rzeczy i dokumenty.

Czasami warto też pomyśleć o portierni i wynajęciu firmy ochroniarskiej do zapewnienia bezpieczeństwa w naszym przedsiębiorstwie. Takie osoby posiadają oczywiście pozwolenie na broń palną. Gdyby jednak tego było za mało, a mamy ogrodzony plac naszej firmy, można zakupić psy ras groźnych i obronnych do strzeżenia mienia. Na noc wypuszczamy je wybiegu w celu patrolowania posesji naszej firmy. Najlepiej sprawdzą się tu rottweilery, dobermany czy amstaffy. Takie psy trzeba odpowiednio wyszkolić do pracy, którą mają wykonywać, czyli do stróżowania. Koniecznie sprawdź ofertę psie przedszkole Bytom. Na psy ras groźnych należy posiadać zezwolenie.

Ochrona firmy zaczyna się od wewnątrz – to też wybór odpowiedniego personelu – od najwyższego do najniższego szczebla i przeskanowanie tych osób pod kątem przeszłości kryminalnej czy podejrzanych kontaktów.

Ochrona firmy to w dzisiejszych czasach podstawa, pozwalająca na przetrwanie nieprzewidywalnych zdarzeń bez większego uszczerbku na naszym majątku firmowym. Pomyślcie o sytuacji, gdyby przez głupotę, nieuwagę lub ze źle pojętej oszczędności przepadł wasz dorobek życia – co byście wtedy zrobili? Trzeba by wtedy przedsiębiorstwo odbudowywać od podstaw, co jeśli w ogóle byłoby możliwe, zajęłoby wiele lat.

Podsumowując, zaczynamy od ubezpieczenia mienia firmy u wiarygodnego i wypłacalnego ubezpieczyciela. Następnie stopniowo wprowadzamy środki bezpieczeństwa adekwatnie do sytuacji i zagrożeń czyhających na nasze przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *