Szkółka jeździecka – czy ten biznes się opłaca? Zalety i wady tego biznesu

Pewnie zastanawiacie się nad dobrymi pomysłami na biznes? a gdyby tak pójść w agrobiznes i założyć szkółkę jeździecką jazdy konnej? Ale czy ten biznes jest dochodowy? Z jakimi obowiązkami się wiąże? Ile czasu dziennie trzeba na niego poświęcać? W poniższym artykule przedstawiamy zalety i wady takiej działalności gospodarczej. Zapraszamy do lektury!

Jeździecka szkółka to biznes, który w naszym kraju rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele osób decyduje się na założenie takiej szkółki jeździeckiej. Dlaczego? Na czym polegają najważniejsze koszty jej uruchomienia?

Jeśli szukasz biznesu, który pozwoli Ci szybko zarobić duże pieniądze, to szykuj się na wiele problemów. Nie ma takich łatwych sposobów na szybkie zyski i nikt jeszcze ich nie odkrył. Jeśli już chcesz otworzyć swoją działalność gospodarczą, warto przede wszystkim zastanowić, się czy lubisz konie i masz do nich odpowiednie podejście.

Czy szkółka jeździecka jest biznesem, który się opłaca? Czy warto zainwestować w taki biznes? Takie pytanie musi sobie postawić każdy, kto chce rozpocząć taką działalność gospodarczą. Pojawiają się następujące trudności: czy dobrze wiemy, co robimy i czy potrafimy to robić lepiej niż konkurencja?

Czy szkółka jeździecka jest biznesem, który się opłaca? Oczywiście, że tak. Jej zaletami są wysokie marże i dostatecznie duży popyt na usługi. Wady to niski poziom bezpieczeństwa – warto we wszelkiego rodzaju dokumentach sprawdzać, czy mamy odpowiedni certyfikat.

Zaletami takiego biznesu jest stały kontakt z koniami. Oznacza to jednak także stałe, codzienne obowiązki przy ich pielęgnacji i żywieniu, nie da się ich odłożyć na inny dzień. Jeżeli Wasze konie są narowiste, nie możecie nad nimi zapanować i przeszkadzają im np. psy, skontaktujcie się z behawiorystą od zwierząt z psie przedszkole Ruda Śląska.

Minusami tego biznesu jest sezonowość – w zimie nikt nie chce brać lekcji nauki jazdy konnej – oraz nieprzewidywalność ilości uczestników takich kursów – dzieci i dorośli bardzo często „wykruszają się” z takich lekcji. Pozostają wysokie koszty założenia takiego biznesu – trzeba kupić konie w cenie co najmniej kilku tysięcy za jednego. Ich utrzymanie i opieka weterynaryjna także nie należą do tanich. Trzeba także stale podnosić swoje umiejętności zawodowe, żeby sprostać konkurencji.

Podsumowując, założenie szkółki jazdy konnej wydaje się bardzo ryzykownym biznesem, zważywszy na niepewność klienteli i sezonowość takiej działalności gospodarczej. Należy się zatem bardzo dobrze zastanowić przed założeniem takiego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *